Znaki BHP – jakie rodzaje są dostępne?

Szukasz znaków BHP? Skieruj się tu.

W Polsce obowiązują bardzo dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie daje poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń staje się marginalne. Na chwilę obecną kodeks BHP zwraca uwagę na konieczność właściwego znakowania budynków. Tym samym dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest aktualnie niezwykle istotna. Kiedy stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Obecnie znaki BHP umieszcza się na najróżniejszych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, biurowce, jak również szkoły czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to przede wszystkim oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy , które dotyczą sposobu zachowania się w przypadku pożaru czy innego typu niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają ogromne znaczenie, zalicza się również instrukcje , które mówią o postępowaniu z odpadami o charakterze medycznym, które umieszcza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma właściwe oznaczenie drogi ewakuacyjnej. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku pojawi się jakieś niebezpieczeństwo, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można również dostrzec na najróżniejszych maszynach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – odnosi się to przykładowo wind. Znaki BHP szeroko stosowane są też w przemyśle. Stosuje siętam szereg znaków ostrzegawczych , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je produkuje?

Używane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to doskonałego gatunku PCV. Za sprawą tego znaki BHP można umieszczać nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co kluczowe – nadal będą wyraźne. W wielu wypadkach powlekane są także materiałem fluorescencyjnym, za sprawą którego są one zauważalne także przy niedostatecznym oświetleniu. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia niewielkich choćby trudności. Bez wątpienia upora się z tym każdy.

Nasza siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]