Biżuteria z ametystami

Zamów biżuterię z ametystami

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Japonii, Kanadzie, Kenii i Zimbabwe. Złoża tego kruszca znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach brytyjskich władców. Dziś, znajdujemy go w broszkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć srebrne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać efekt glamour lepiej wybrać większy element, taki jak oprawiony w srebrze ametyst na srebrnym wisiorku.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Kolczyki czy wisiorki z ametystami można zakładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.