Prawie jak diament – biżuteria z cyrkoniami

Więcej informacji o biżuterii z cyrkoniami

W zdobnictwie popularnie wykorzystuje się przeróżne kamienie szlachetne. Stanowią one olśniewający element biżuterii, a przy okazji mają one ogromny wpływ na wartość wyrabianego przedmiotu. Konsekwencją tego jest fakt, że dość nieliczna rzesza klientów może pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty wśród posiadanych zbiorów. Znaleziono oczywiście także alternatywne rozwiązania dla przeciętnego człowieka.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane materiały ozdobne, nie pojawiające się w naturalnej formie w przyrodzie. Stanowią one jedną z prawie idealnych alternatyw dla diamentów – z powodu praktycznie wyglądu nie do odróżnienia i podobnych cech. Zazwyczaj cyrkonia jest przezroczysta, ale okazy zawierające inne substancje mogą przybierać wszystkie kolory, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezwykle popularne w jubilerstwie.

Medycyna i bizuteria, czyli gdzie spotyka się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie na dobre zadomowiły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, posiadają one oczywiście też inne zastosowania. Używa się je między innymi w celach medycznych (jako przejściowe wypełnienie zębów u dzieci), do określania pH w ekstremalnych temperaturach czy też przemyśle. Swego czasu, dzięki posiadanym cechom używane były także przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, możemy nabyć ją na przykład przez internet.