Topaz mistyczny w jubilerstwie

Mistyczny topaz zamówisz na https://www.mystictopaz.pl.

Niepowtarzalny blask i nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że z pozoru możnaby mylnie stwierdzić, że to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są efektem odpowiedniej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi gorąca i pokrywany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. To dlatego topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Topaz mistyczny – barwy

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż kamień przybiera purpurowy kolor, błękitny z kolei jest efektem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek dodatków. Szczególnie dobre skutki przynosi stosowanie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Topaz mistyczny – nie tylko do eleganckich kreacji

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Często używają go więc do produkcji wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie tylko do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się również na co dzień. Ważna jest również mnogość kolorów, sprawiająca, że prościej można wybrać ozdoby do konkretnej kreacji.