Urocza biżuteria z lampworkami

Jeśli potrzebujesz lampworków, koniecznie odwiedź ten adres.

Z pozoru przypominają barwne słodycze. Lampworki, bo o nich mowa, to charakterystyczny rodzaj koralików wykonywanych ze stopionego szkła. Kiedyś były produkowane w domach – surowiec topiono z użyciem przerobionej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Obecnie również możemy wykonać je samodzielnie, lecz lepszym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu powinniśmy się na to zdecydować? Do jakich kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki wykonuje się, jak przed chwilą napisaliśmy, nad palnikiem. Obecnie w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się specjalne szkło, jakie wskutek działania płomienia rozgrzewa się, a to umożliwia danie mu najróżniejszych form. Strużki stopionego szkła nawijane są na drut, dzięki czemu każdy paciorek ma dziurkę w samym środku – to sprawia, że lampworki bywają stosowane do produkcji broszek czy naszyjników.

Przy których strojach lampworki będą najlepiej się prezentowały?

Barwne lampworki świetnie dopasowują się do zwykłych strojów. Najlepiej komponują się z t-shirtami z oryginalnymi nadrukami, kolorowymi swetrami oraz coraz chętniej zakładanymi tenisówkami. Nie oznacza to jednak, że będą atrakcyjnie prezentowały się wyłącznie przy takich kreacjach – to tylko sprawa wyobraźni.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]