Wisiorki srebrne – duży wybór

Dowiedz się, gdzie nabyć wisiorki, wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez złotników surowców. Nie powinno być w tym jednak nic zaskakującego – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje i cechuje je interesujący połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest naprawdę delikatny, przez co łatwo go zarysować. Jak więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Detergenty dla srebrnych ozdób okazują się szkodliwe. Przez nie metal może zmieniać kolory i blaknąć. Nie wolno więc wykorzystywać ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie prac domowych koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć kuferki wykładane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej znosi też styczność z wodą oraz ciepłem, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Zanim włożymy kilka ozdób do szkatułki, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką szmatką albo włożyć do foliowej torebki.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra należy wykorzystać ciepłą wodę z solą – doskonale zmywa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy korzystać z delikatnych szmatek – sztywne potrafią porysować fakturę.