Kilka słów o zastosowaniu filtrów o klasie filtracji F i H

Tu kupisz filtr F7

Nie ma co się oszukiwać: stan powietrza w Polsce nie jest najlepszy. Pod tym kątem nasz kraj jest na jednej z najdalszych pozycji pośród członków Unii Europejskiej. Regularnie pojawiają się nowe ostrzeżenia o przekroczeniu dozwolonego poziomu pyłów PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też wciąż poszukiwane są wydajne metody, pozwalające poradzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w miejscach, gdzie utrzymanie czystości powietrza jest ogromnie istotne (przykładowo w szpitalach).

Filtry minipleat filtrują pyły PM2.5 oraz włosy

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w pokojowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W wentylacjach zakładanych w budynkach mieszkalnych, urzędach czy biurach wspaniale spełnią swoje zadanie uniwersalne filtry dokładne minipleat, które w zależności od klasy są w stanie przefiltrować pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich kłopotem także większe zanieczyszczenia, jak spaliny, włókna lub roztocza. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 powinno się zwrócić uwagę nie tylko na ich skuteczność, ale też na jakość ich wykonania. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej, która charakteryzuje się znaczną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz złe warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgoci). Skuteczny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego zabezpieczony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat papier filtracyjny ułożony jest w mini plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, że produkty te posiadają znaczną żywotność. Filtry minipleat dostępne są w wielu rozmiarach dostosowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy zachować najwyższe normy czystości

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości przelatującego powietrza, którą gwarantują filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez separatory z aluminium, a wytrzymała obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia sprawną pracę w ekstremalnym środowisku (nawet do 80 stopni Celsjusza). Takie filtry stosowane są wszędzie tam, gdzie trzeba zachować wysokie normy czystości powietrza, m.in. w przemyśle spożywczym.

Pochodzenie zdjęcia – marss.pl.

Nasza siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46