Chcesz inwestować w kruszce? Rozważ zakup złotych monet bulionowych

Kup złote monety.

Ludzie zainteresowani inwestycją w złoto mają do wyboru wiele możliwości: gromadzić biżuterię inwestycyjną, nabywać akcje firm działających na rynku metali szlachetnych czy kupować fundusze inwestycyjne lokujące środki w sektory gospodarki związane z tym kruszcem. Inną opcją jest zakup złota inwestycyjnego, które dostępne jest w postaci sztabek i monet bulionowych.

Złote monety bulionowe – nie są bite w limitowanym nakładzie

Złote monety kojarzymy przeważnie z monetami kolekcjonerskimi, jednak monety bulionowe, czyli lokacyjne, czy to złote czy z innych metali szlachetnych, odróżniają się od nich w kilku aspektach. Przede wszystkim monety bulionowe są bite w celu lokowania w nich środków finansowych, dlatego też ich nakład niezależnie od roku nie jest limitowany, a poniekąd determinowany przez zapotrzebowanie rynku. Złotych monet bulionowych nie są wybija się w seriach tematycznych bądź w związku z znaczącymi rocznicami, więc ich rewers czy awers bardzo rzadko jest modyfikowany. W większości wypadków złote monety bulionowe wybijane przez konkretną mennicę odróżniają się od siebie tylko rokiem emisji. Trzeba zaznaczyć, iż część monet bulionowych, pomimo uznawania ich za środek płatniczy, nie posiada przypisanego nominału podanego w walucie, a ich bieżącą wartość determinuje czystość oraz waga wykorzystanego do ich bicia kruszcu. Plusem monet bulionowych jest to, że są popularne w każdym zakątku świata, więc ich ewentualna sprzedaż jest w mniejszym stopniu obciążona ryzykiem straty aniżeli miejscowych monet kolekcjonerskich.

Waga złotych monet bulionowych

Najpopularniejsze pośród inwestorów złote monety bulionowe to te o wadze 1 oz, lecz emitenci wypuszczają też monety o nominale 1/4 czy 1/50 uncji złota. Trzeba wiedzieć, że monety bulionowe bite są najczęściej z 24 karatowego złota, czyli .9999, ale np. Amerykański Gold Eagle bądź Krugerrand z Południowej Afryki emitowane są z kruszcu próby .9167. Gdy monety bulionowe mają w sobie domieszkę miedzi, ma to najczęściej na celu wzmocnienie monety i w rezultacie zredukowanie możliwości jej zniszczenia. Takie monety z domieszką innych metali są proporcjonalnie cięższe, a nominał, którym są opisane świadczy o ilości czystego złota, które wykorzystano do ich wybicia.

W asortymencie lokalnych dostawców złotych monet lokacyjnych zainteresowani ich kupnem inwestorzy bez przeszkód natrafią na najpopularniejsze z nich, czyli wspomniane powyżej Krugerrandy, austriackich Filharmoników Wiedeńskich czy australijskiego Kangura.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]