Kredyt obrotowy i jego przeznaczenie

Zarówno rolnicy, jak też właściciele firm, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w kupno nowatorskich maszyn oraz urządzeń. Tak wielkie wydatki trudno jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Wyjściem z sytuacji może się w związku z tym okazać skorzystanie z kredytu obrotowego.

Rolnicy a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe dla rolników oferują dzisiaj nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą korzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z większymi kosztami albo zawierają niekorzystne dla kredytobiorcy zapisy, zatem nie odradzamy to rozwiązanie.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy niezależnie od wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To również dla niemałej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla przedsiębiorstw i rolników tylko z doświadczonym specjalistą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale także firmy. Kredyt tego typu można przeznaczyć na dotowanie wydatków związanych z działalnością firmy. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa często skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam wyszukać kredyt świetnie dostosowany do wymagań oraz potrzeb prowadzonej przez nas firmy. Niespodziewane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm i osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, gdyż za sprawą kredytu obrotowego mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są szybko, bez zbędnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.