Sztabki złota – metoda dywersyfikacji portfela inwestycyjnego

Jeśli chcesz kupić sztabkę złota, skieruj się na tę stronę.

Zakładanie lokat czy po prostu odkładanie środków pieniężnych na koncie bankowym nie jest teraz tak opłacalne jak jeszcze kilkanaście lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez instytucje bankowe, ale również i większa świadomość, że nie zainwestowane środki zapewniają zysku doprowadziły do tego, że poszukujemy metod, które pomogą naszym finansom dawać w przyszłości poboczny zysk. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe grono zwolenników zdobywają metale inwestycyjne, a w szczególności – złoto w sztabkach.

Złote sztabki – czemu popyt na ten kruszec nie ulega zmianie?

Od razu wypada wyraźnie zaznaczyć, że inwestycja środków w złoto w sztabkach to długoterminowa inwestycja. Złoto zazwyczaj nie poddaje się silniejszym i słabszym wahaniom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz destabilizacja ekonomiczna oraz polityczna nieraz podwyższa jego cenę. Oczywiście, można zauważyć wahania w jego wartości, jednak analizując jej historyczny wykres łatwo można spostrzec, że z biegiem czasu ona wzrasta. Czemu tak się dzieje? Od stuleci ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu w zasadzie się nie zmienia. Dawno temu służył on jako waluta, w dzisiejszych czasach jest stosowany w medycynie, elektronice oraz przemyśle chemicznym oraz – w dalszym ciągu na dużą skalę – w złotnictwie i sztuce. Mimo, iż pozyskiwanie złota trwa nieustannie i teoretycznie powinno go przybywać, recykling tego metalu wykorzystanego między innymi przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak radia CB czy też piloty do TV) jest częstokroć nieopłacalny, tym samym zapotrzebowanie na złoto trzyma się wysokim poziomie i oczekuje się, iż z biegiem lat trend ten się nie odwróci.

Indywidualne sztabki złota lub combibary – co zamówić?

Słuchając o inwestycji pieniędzy w sztaby złota większość inwestorów natychmiast oceni, iż to nie dla nich, ze względu na duży koszt. Jednak sztabki złota występują w licznych rozmiarach, zatem praktycznie każdy może pozwolić sobie na inwestycję pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można nabyć już w sztabkach o wadze 5 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie niewielkie sztabki są też wyśmienitym pomysłem na upominek. Zamożniejsi inwestorzy, dysponujący większymi funduszami chętnie zamawiają się na cięższe sztabki złota o wadze 50 g, 500 g, a także 1 kg. Należy jednak mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, wybierając większą sztabkę kupimy złoto po zauważalnie niższej cenie. Po drugie, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży.. Wobec tego wskazane jest nabywać sztabki złota o przeróżnej wadze lub zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są z góry podzielone na drobne kawałki o wadze 1 g.

Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]