Usługa mass collect – co to jest?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie czym jest mass collect, kliknij w to miejsce.

Mass collect to usługa, która opiera się na identyfikacji płatności masowych. Opisujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak ułatwia pracę dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie to rozwiązanie będzie użyteczne?

Funkcja usługi mass collect jest w rzeczywistości niezmiernie prosta. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom własnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest użyteczne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli na przykład w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych oraz wszelkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (między innymi w siłowniach). Należności przesyłane w usłudze mass collect trafiają na jeden rachunek firmowy, jednakże uprzednie przydzielenie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków pozwala na ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (tradycyjny przelew, przelew z karty bądź przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect przekłada się także na szybsze księgowanie wpłat aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a zarazem na wyeliminowanie prawdopodobnych omyłek nieraz przydarzających w trakcie tego procesu.

Mass collect również dla podmiotów obsługujących mniej niż 100 faktur

Choć mass collect nie jest obecnie oferowane w większości banków (mają ją między innymi niektóre banki spółdzielcze i mBank) wypada rozważyć jego wdrożenie w przedsiębiorstwie, także takim, które miesięcznie wystawia około stu faktur. Zastosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość powiązania z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie monitorowanie na bieżąco spływu należności) czy połączenie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach skutkuje podniesieniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]