Wymiana zł na euro – znajdź aktualny kurs w kantorze online

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o cenie euro, znajdziesz na www.kantor.pl.

Euro to stosunkowo młoda waluta, bowiem w formie gotówkowej została wprowadzona do obiegu zaledwie na początku XXI w.. Jest ona dziś podstawowym środkiem płatniczym w większości krajów Unii Europejskiej. Polska na razie nie sprostała wymaganiom, umożliwiającym przyłączenie się do strefy euro, co nie znaczy, iż Polacy nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to oszczędzając na koncie walutowym czy też robiąc zakupy w zagranicznych sklepach.

Euro – wspólna waluta ułatwia prowadzenie biznesu oraz podróże zagraniczne

Powszechne użycie euro w krajach przynależących do UE zauważalnie uprościło życie milionom mieszkańców Europy, tak w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Identyczna waluta to wszak mniejszy kłopot z określeniem ewentualnego zysku bądź kosztu przy planowaniu m.in. transakcji w handlu międzynarodowym, co jeszcze dwie dekady temu powodu nieprzewidywalnych wahań kursów pomiędzy walutami wielokrotnie mogło okazać się nietrafioną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa również na wolność poruszania się rezydentów państw członkowskich, którzy właściwie wcale nie muszą dbać o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość banknotów w obcej walucie na czas urlopu za granicą. Współcześnie wystarczy im jedynie ich aktualna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów pobieranych przez bank przy każdej płatności.

Wymiana euro na złotówki w kantorze internetowym – natychmiastowa i korzystna transakcja

Polska, mimo przynależności do UE od 2004 r., do tej pory nie sprostała wszelkim wytycznym pozwalającym na wprowadzenie euro jako narodowej waluty. Nie zmienia to faktu, że jako obywatele kraju członkowskiego UE regularnie prowadzimy transakcje biznesowe i dokonujemy zakupów w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą na bieżąco sprawdzać aktualny kurs euro na stronie kantoru online, a równocześnie też ekspresowo wymienić euro na złotówki bez potrzeby ruszania się z mieszkania. Wymiana euro online z uwagi na niższe spready jest bardziej opłacalna oraz bardzo poręczna, gdyż może zostać zaplanowana o każdej porze dnia (nawet w nocy!), a wymiana waluty odbywa się po kursach uaktualnianych co kilka chwil, a nie – jak to zazwyczaj ma miejsce w bankach i kantorach tradycyjnych – na podstawie średniego kursu z dnia poprzedniego.

Nasza siedziba:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]