kantor walutowy online, wymiana walut przez internet

Zalety korzystania z kantoru wymiany walut online

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w pobliskim banku albo w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednakże w błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości, ludzie chcą wymieniać waluty bez potrzeby ruszania się z domu i po niższych kosztach, skutkiem tego też powstały kantory internetowe, które na to pozwalają.

Kantor online – zawsze bieżący kurs przewalutowania

Funkcjonowanie kantoru internetowego jest równie proste jak fizycznego kantoru. Klient loguje się do serwisu na zarejestrowany przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu środki, które chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, iż wymianę można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze działania serwisu po najświeższych kursach, ustalanych na podstawie informacji pozyskiwanych z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, najczęściej z minionego dnia. Następnym i niezmiernie ważnym walorem kantorów internetowych są niższe spready niż te narzucone przez kantory stacjonarne i banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może prowadzić do zapłacenia spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przewyższają 2%. Kantory online proponują także kilka specjalnych usług lubianych przez klientów, m.in. mają opcję transakcji odroczonej, w której klient zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (wymiana jest wykonywana dopiero wówczas, kiedy wyznaczony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w ustalonym przez użytkownika dniu.

Kto używa kantorów internetowych?

Kantory online to usługa dla wszystkich ceniących sobie komfort, a także dużą autonomię w dysponowaniu funduszami. Używają ich też kredytobiorcy spłacający pożyczki zaciągnięte w walucie obcej i osoby studiujące lub pracujące za granicą. Jednakże zanim zdecydujemy się powierzyć swoje pieniądze kantorowi online, warto zbadać jego reputację oraz bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on w jej rejestrze instytucji płatniczych.