Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Kilimandżaro wycieczka. Więcej szczegółów na www.exploruj.pl.

Wspinaczka na górskie szczyty to marzenie wielu podróżników, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Niezapomnianych wrażeń na pewno dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Podróżników wabią głównie niesamowite krajobrazy, zanikające już lodowce, a także możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga właściwej preparacji – ze względu na ogromną wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei niestabilne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na wierzchołek masywu jest ciężkim zadaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny dysponować solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym należy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko żółtej gorączce, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż zaleca się także wyposażyć się w medykamenty zmniejszające zagrożenie rozwoju malarii. Przed rozkwitem choroby ochroni także stosowna profilaktyka – używanie środków odstraszających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, żeby uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]