Kochasz góry i masz kondycję? Spróbuj trekkingu górskiego!

Wycieczki trekkingowe - sprawdź pełną ofertę.

Wyprawy w góry przybierają wiele postaci. Od nieśpiesznych spacerów po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby podjąć się tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Aczkolwiek za niejednokrotnie ogromny nakład pracy dostajemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i obcowania z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – skala trudności

Skala trudności jest zależna od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści klasyfikują 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zintensyfikowanego wysiłku. Drugi stopień trudności wymaga lepszej sprawności oraz minimum minimalnego doświadczenia w górach – na przykład w polskich Karpatach. Trzeci poziom to wyprawy dla osób ze świetną sprawnością, wiedzą z zakresu natury wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również nieobawiających się mało komfortowych warunków biwakowania w toku wielodniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich górach. W Polsce pasjonaci tego typu rozrywki najbardziej upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, dużą popularnością szczycą się wschodnia część Karpat, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural. Najbardziej wprawne w trekkingu osoby powinny z kolei sprawdzić swoje umiejętności podczas wyprawy w Himalajach, Karakorum czy Andach.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]