Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

Wycieczka w Himalaje - poznaj korzystną ofertę.

Himalaje wraz z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy nadmienić również o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje są polem rywalizacji uznanych wspinaczy z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go samodzielnie

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany szczyt. Przyczyną komplikacji bywa także samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie okolice. Dodatkowym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum bądź Himalaje z rzadka podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Everest czy Lhotse. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]