Działanie wzmacniacza kanałowego

Dowiedz się więcej o wzmacniaczu kanałowym.

Wzmacniacz kanałowy to urządzenie zaprojektowane do odtwarzania sygnału telewizji analogowej i cyfrowej. Jak wskazuje jego nazwa najważniejszą funkcją jaką pełni jest zwiększanie i wyrównywanie sygnału. Przekonajmy się w jaki sposób działa to urządzenie i na jakich pasmach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – w miejscowościach górskich i garażach podziemnych

U dystrybutorów uzyskamy mnóstwo mechanizmów, których rolą jest zwiększenie sygnału i odbiór kanałów telewizji cyfrowej. Służą one zarówno do zwykłych instalacji, jak i do tych nietypowych. Instalowane są na terenach, na których sygnał jest bardzo słaby. Wzmacniają sygnał na przykład w górach, stacjach metra i w gęsto uzbrojonych budynkach. Bardziej zaawansowane technologicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają zdalną transmisję sygnałów TV. Ich obudowa sprawia, że mogą być montowane na antenie zewnętrznej – są odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne.

Wzmacniacz kanałowy – 3 specjalne filtry kanałowe

Najczęściej stosowany wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w cztery niezależne wejścia – przykładowo UHF lub UHF + LTE. Moduły mogą być wyposażone w technologię niwelującą awarie wytwarzane przez sygnały internetu bezprzewodowego. Zależnie od rodzaju urządzenia posiada także trzy-cztery specjalistyczne filtry kanałowe – współpracujące z kanałami k.20-k.60. Sprzedawane u dystrybutorów wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami DIGIT-6DT. Urządzenia te wyposażono w niezależne zasilacze, a także diody LED.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]