Kable i przewody – skrzynka telekomunikacyjna

Więcej informacji o skrzynce teletechnicznej.

Skrzynki teletechniczne muszą spełniać wiele oczekiwań i być wyjątkowo ergonomiczne. Na rynku dostaniemy wiele ich rodzajów, których profil musi być dostosowany do rozmaitych warunków. Jak dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – wewnątrz nieruchomości i na otwartej przestrzeni

Skrzynka telekomunikacyjna musi być wyprodukowana z wytrzymałego metalu i posiadać stosowne otwory, które pełnią funkcję wentylacyjną oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. U dystrybutorów znajdziemy dwa podstawowe modele skrzynek telekomunikacyjnych. Niezwykle popularny model to skrzynka teletechniczna umieszczana na zewnątrz budynków, która musi być wytrzymała na ingerencje zwierząt oraz urazy mechaniczne. Inna ważna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której zlokalizowane są przewody telekomunikacyjne – np. światłowody oraz niezbędne przyłącza urządzeń – wzmacniacze RTV, rozgałęźniki. Poszczególne urządzenia możemy zainstalować np. na paski z rzepem lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – różne modele

Priorytetowym czynnikiem jest też ochrona przed dostaniem się do szafki osób nieuprawnionych. W tym celu stosuje się specjalne zamki. Bezpieczeństwo jest niesamowicie ważne w przypadku na dzieci. Nie zapominajmy również o uporządkowaniu kabli – do tego celu montuje się profesjonalne komory. W sprzedaży znajdziemy wiele typów szafek – posiadają one różne rozmiary, dzięki czemu bez problemu dostosujemy je do naszego mieszkania.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]