Telewizja kablowa a stacja czołowa

Tu kupisz stację czołową.

Stacja czołowa to moduł, który wykorzystywany jest do rozprzestrzeniania sygnału tzw. kablówki. To najważniejszy punkt, który skupia rozmaite sprzęty służące do właściwej transmisji dźwięku i obrazu. Pozostałe moduły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i gdzie najczęściej jest montowana.

Stacja czołowa – w obiektach użyteczności publicznej i we wspólnotach mieszkaniowych

Stacja czołowa to rozwiązanie wykorzystywane w mechanizmach zbiorowego odbioru sygnału – na przykład w ośrodkach wypoczynkowych, hostelach, budynkach użyteczności publicznej a nawet we wspólnotach mieszkaniowych. Rozprowadza ona informacje do pojedynczych odbiorników. Jednym z kluczowych elementów wchodzących w skład stacji czołowej jest specjalistyczna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału DVB-S/S2 oraz AV. Jej konfiguracja odbywa się przy pomocy specjalistycznych aplikacji. W skład szafki wchodzą różne moduły – na przykład DTV RR4 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – przetwarzanie sygnałów różnego pochodzenia

Każdy z modułów wchodzących w skład stacji czołowej służy do innego celu – transmisji sygnałów satelitarnych lub MPEG2. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują zakłócenia w przesyle obrazu, a rozbudowa generuje większe wydatki. Wiele komponentów składających się na stację czołową ma też osobne sloty USB, które pozwalają na dodanie dowolnej zawartości. Komponenty można dowolnie łączyć, tworząc całościowy system antenowy.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]