Wzmacniasz DVB-T – kiedy sygnał telewizyjny jest słaby

Kup wzmacniacz DVB T.

Oglądanie TV jest teraz codziennością. Spoglądamy na telewizję przy piciu porannej herbaty i przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne lubią maluchy, młodzież, osoby będące w średnim wieku i seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy znajdzie coś doskonałego dla siebie. Niestety, czasami sygnał jest tak słaby, że odbiór wybranego programu jest zwyczajnie nieosiągalny. Idealnym rozwiązaniem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T okaże się przydatny?

Należy wiedzieć, że siła sygnału bywa tym gorsza, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że dobrym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie sztukowania kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza sprawia, że sygnał staje się silniejszy, a tym samym odbieramy o wiele wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz za anteną albo też zaraz przed telewizorem. Punkty ich rozmieszczenia uzależnione jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się też w przypadku odbiornika radiowego.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie produkowane?

Wyróżnia się parę rodzajów urządzeń tego rodzaju. Na ten moment stosować można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go naprawdę blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny rodzaj wzmacniacza – podbija on przekaz wyłącznie wskazanych kanałów, ale jednocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy stosować można wtedy, kiedy sieć antenowa jest niewielka. To wykorzystywanie właśnie jego zalecane jest w domach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a potem ustawia na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]