adobe photoshop kurs, digital painting kurs

Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Sztuka nie pozostaje w tyle i od dłuższego czasu usiłuje podążać drogą rozwoju cyfrowego. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by zdobyć zatrudnienie w branży gamingowej lub filmowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie projektowania postaci czy świata przedstawionego wykorzystują najczęściej profesjonalne oprogramowanie. Mając tego świadomość mnóstwo młodych osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu stara się przyswoić sobie popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – nieograniczona wolność dla artystów

Istnieje sporo programów wykorzystanych obecnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop, który mimo że powstał jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka stał się głównym narzędzie artystów i game devów. W rezultacie sukcesu Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak m.in. Affinity Photo, ArtRage czy Krita, w których przy użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane temperą, farbami akwarelowymi bądź farbami akrylowymi. Digital painting daje artystom większą wolność – twórca ma możliwość korygowania niefortunnych pociągnięć pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie wyczerpują!

Wybierz kurs digital paintingu online z opcją kontaktu z autorem kursu

Zasadniczo lekcje digital paintingu odbywa się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze próby warto podjąć na własną rękę, lecz aby stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać potrzebne metody stosowania pędzli oraz wszystkie funkcje oprogramowania, polecamy wziąć udział w kursie opracowanym przez kompetentnego instruktora. Jeśli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która miałaby w ofercie zajęcia z digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie wyjaśniają takie szkolenia jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstawowych funkcji programu. Kluczowe jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na kontakt z autorem kursu.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]