Gadżety i odzież reklamowa mogą być ekologiczne!

W ostatniej dekadzie przedmiot ochrony środowiska przeobraził się w jednym z przewodnich problemów, roztrząsanych w debacie publicznej. Nieuchronność zmiany naszych nawyków dotyczących odpowiedzialnego wykorzystania zasobów Ziemi, pomału przebija się do każdego aspektu życia, także do świata promocji. Współcześnie zarówno ogromne koncerny, jak i drobne firmy, podejmują szereg starań, aby być eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę przyrody mogą one zademonstrować światu w różnorodny sposób, m.in. poprzez użycie w akcjach marketingowych ekologicznych gadżetów.

Zalety eko gadżetów promocyjnych

Eko gadżety to towary promocyjne, ale wyprodukowane z surowców szybko degradowalnych albo powtórnie przetworzonych. Są to również gadżety z tekstyliów bez dodatków tworzyw sztucznych, które można wykorzystywać na co dzień i których obdarowany nimi klient nieprędko się pozbędzie. Powoduje to, że korzystanie z nich w nikłym stopniu wyrządza szkodę otoczeniu. Za eko gadżety reklamowe traktuje się też te artykuły, które wytworzone są z polipropylenu (PP). Mimo, że jest to polimer, bez trudu poddaje się on recyklingowi, natomiast kiedy już nie jest to możliwe, w trakcie jego rozkładu nie wydzielają się szkodliwe gazy.

Ekologiczne gadżety promocyjne – długopisy oraz portmonetki

Można przypuszczać, iż w ofercie hurtowni sporadycznie spotyka się szeroki wybór eko gadżetów. Nic bardziej mylnego! Już sama oferta odzieży promocyjnej jest gigantyczna – nadruki zleca się na t-shirtach z bawełny organicznej, w najrozmaitszych fasonach (dziecięcych, damskich oraz męskich), a także w licznych kolorach. Grafiki reklamowe umieszczane są na jutowych lub bawełnianych torbach, dostępnych nie tylko w formie popularnych toreb zakupowych, ale również m.in. workowych plecaków. Inne modne gadżety tego rodzaju to rzecz jasna długopisy, które wytwarza się z bambusa albo ze zrolowanego papieru, kosmetyczki, papierowe kubki na napoje oraz ekologiczne puszki z biodegradowalnych polimerów.