Sponsorujesz biegi sportowe? Nie zapomnij o gadżetach dla biegaczy

Biegi stały się w ostatnim czasie ukochaną dziedziną sportu ogromnej liczby Polaków. To aktywność, którą można praktykować wszędzie, bo nawet w dużych aglomeracjach znajdują się deptaki i spore parki, gdzie można pobiegać. A co najważniejsze – jogging wiele nie kosztuje. Wystarczy wszak mieć solidne obuwie, przewiewny t-shirt i szczyptę zapału.

Gadżet dla biegacza może być użyteczną pamiątką z biegu

Nawet w niewielkich miejscowościach co roku odbywają się biegi, w których biorą udział zarówno zawodowcy, jak i miłośnicy tego sportu. Zapisanie się na tego typu imprezę sportową nierzadko wiąże się z niedużą opłatą, w ramach której poza możliwością startu uczestnicy otrzymują też drobny zestaw gadżetów. Bazą takiego pakietu startowego zazwyczaj jest oddychający t-shirt, identyfikator startowy, rzadziej butelka izotoniku. Jednak coraz częściej organizatorzy biegów dołączają do nich rzadziej spotykane gadżety dla biegacza. Na bardziej głośnych eventach sportowych mogą to być m.in. mały ręcznik do wytarcia potu, opaska do biegania na ramię, w której można umieścić telefon albo klucze, albo nerka, czyli nieco bardziej pojemny pas sportowy na biodra. Sportowcy bardzo doceniają takie komplety gadżetów, gdyż nawet jeżeli nie zdobędą w zawodach zadowalającego miejsca, to koszulka z logo imprezy będzie stanowić materialną pamiątkę z uczestnictwa w biegu. Co najważniejsze, jest to pamiątka użyteczna, którą sportowiec może wykorzystywać podczas dalszych treningów.

Stosowanie gadżetów dla biegaczy do celów promocyjnych

Małe i duże eventy sportowe nie mogłyby naturalnie zaistnieć bez wsparcia patronów pokrywających koszty ich przygotowania. Tradycyjnie logo organizatorów oraz sponsorów biegów umieszcza się nie tylko na ulotkach lub banerach reklamujących wydarzenie, ale też i na gadżetach rozdawanych uczestnikom. Zależnie od rodzaju surowca czy materiału, z którego wytworzone zostały gadżety dla biegaczy, do naniesienia na nich logotypu sponsorów używane są odmienne techniki nadruku. W przypadku t-shirtów jest to na ogół sitodruk zapewniający ogromną wytrzymałość grafiki.