Co warto wiedzieć o skiturach?

Pełna oferta skitur znajduje się tutaj.

Większość osób podróżujących w góry zimą, jedzie tam z reguły tylko po to, by spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Lecz nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą zimą można uprawiać w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz uczestniczyć w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Trudne, lecz niesłychanie satysfakcjonujące skitury

Obecnie turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego odpoczynku w góralskim domu i okazjonalnego zjazdu z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry lepiej, decydują się na doznawanie ich piękna podczas dość intensywnych, lecz niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy poznali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią też używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się z dala od przygotowanych dla turystów tras, jest zwyczajnie o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych butów i nart.

Gdzie jeździ się na skitury?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami miłośników skitur są bezspornie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez trudności poradzą sobie również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do wypraw odbywających się na terenie Europy – na nartach można przebyć pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują kapitalne warunki do wypraw tego typu. W trakcie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 m n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie są pewne, która wyprawa okaże się właściwa do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, otrzymają w tym zakresie pomoc od instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]