Herbata, niezwykła architektura i długie pociągi – podróż na Sri Lankę

Więcej na temat wakacje Sri Lanka na www.relaksmisja.com/kraje/sri-lanka/

Mimo, że nad Bałtykiem czy w polskich Tatrach jest dużo malowniczych miejscowości, w których można w interesujący sposób spędzić urlop, nie raz chcemy po prostu wyrwać się w jakieś orientalne kraje i wynieść tradycyjny odpoczynek na zupełnie inny poziom. Wyśmienitym pomysłem jest podróż do Azji, dlatego że tamtejsza tradycja oraz kultura są całkiem inne od polskich, zatem podróżnikowi z Polski przyniosą co niemiara fantastycznych wrażeń. Taką rozwijającą podróżą zapewne będzie wyjazd do “olśniewającego kraju” czyli na Sri Lankę, gdyż to właśnie oznacza ta nazwa w sanskrycie.

Sri Lanka – kraj pełny zabytków krajobrazowych oraz historycznych

Sri Lanka to stosunkowo niewielki kraj położony na Cejlonie i pobliskich drobniejszych wysepkach, więc zrozumiałe, że gros europejczyków za główną atrakcję uważa jej rozległe wybrzeża, a także możliwość podziwiania jednej z najpiękniejszych raf koralowych na świecie. Cejlon słynny jest też z rozległych pól herbaty, której produkcja jest jednym z głównych sektorów gospodarki Sri Lanki. Jednakże jest to też państwo, które w swoim zasłoniętym dżunglą centrum skrywa wiele zabytków krajobrazowych oraz historycznych, co nie powinno zadziwiać, dlatego że dzieje tego kraju sięgają więcej niż 3000 lat.

Co w takim razie wypada zwiedzić na Sri Lance? Podróżujący na Cejlon powinni obowiązkowo odwiedzić królewski ogród botaniczny, zwiedzić buddyjskie świątynie, w tym jedną z najbardziej znanych – świątynię Świętego Zęba Buddy, zobaczyć Szczyt Adama będący celem pielgrzymek kilku religii i, oczywiście, zajrzeć do ośrodka dla osieroconych słoni lub zobaczyć je w naturalnym środowisku w Parku Narodowym Yala, który jest sławny też ze swoich krokodyli, lampartów oraz guźców. Nie można również spędzić wczasów na Sri Lance i nie dowiedzieć się jak produkowana jest herbata i nie napić się filiżanki najświeższego Earl Grey’a w swoim życiu. Koniecznie trzeba także przejechać się długim miejscowym pociągiem.

Wycieczka na Sri Lankę – kto ją zaplanuje?

Na Cejlon można wyjechać w sporej grupie turystów z tradycyjnym biurem podróży, aczkolwiek najciekawsze wczasy na Sri Lance to te zaaranżowane specjalnie z myślą o naszych indywidualnych zainteresowaniach. Taki urlop szyty „na miarę” aranżuje biuro Relaksmisja z Krakowa, które sięgając do swojego doświadczenia dopasuje program podróży do oczekiwań dowolnego turysty.

Nasza siedziba:
Relaksmisja
ul. Józefińska 4/3
30-529 Kraków

Tel.: +48 535-735-257
E-mail: [email protected]