Najładniejsze miejsca w Małopolsce

Tu zdobędziesz więcej informacji o najciekawszych atrakcjach w Małopolsce.

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to najbardziej oczywiste atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze godne polecenia miejsca należałoby odwiedzić? Prezentujemy interesujące, znane oraz nowe, ale z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Nieznane miejsca w Małopolsce / Piękne, choć nieznane miejsca w Małopolsce / Najładniejsze nieznane miejsca w Małopolsce / Mało znane i nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie bez liku – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej popularne oraz nieznane miejsca w Małopolsce, jakie należałoby zobaczyć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją kompletnie nieznaną, ale jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go głównie amanci zamków oraz mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, przedstawiają się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich prześliczny widok – przy właściwej pogodzie można podziwiać Tatry.
Inne mniej legendarne atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najprzyzwoiciej zachowaną polichromię w Europie, jaka zdobi jego wnętrze.
Małopolska słynie z Tatr oraz Pienin, ale godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest wybitnie malowniczy Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny aniżeli Bieszczady, chociaż ma podobne zalety.
Przyciągające atrakcje w Małopolsce / Ładne i ciekawe miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Powinieneś to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy działający zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, interesujące miejsce w Małopolsce to bezsprzecznie Zalipie, inaczej wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie trzeba nadmienić o Dolinkach Krakowskich. Turyści poniekąd tutaj nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają entuzjastów wspinaczki, nie tylko amatorów, ale również uznanych alpinistów i himalaistów.