Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej - w tym miejscu przeczytasz o aktualnej ofercie.

Góry są zachwycające, a jednocześnie niebezpieczne. Praktycznie co kilka dni, a najczęściej w okresie, gdy urlopowicze masowo przyjeżdżają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych w pobliżu znanych szczytów, w mediach słyszymy o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez należytego przygotowania porwali się na wyprawę szlakiem powyżej ich możliwości. Stąd entuzjastom gór chcącym nauczyć się poruszać po nich odpowiedzialnie radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka w plenerze w niewielkich grupach

Najlepszą metodą, aby posiąść niezbędne umiejętności jest odbycie kompleksowego szkolenia pod okiem profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer powiązanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc przewodników górskich, ratowników górskich oraz instruktorów wspinaczki. Pod ich okiem partycypanci kursu górskiego nauczą się przykładowo prawidłowego poruszania się na rakietach śnieżnych i w rakach, używania czekanu, asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, przemieszczania się po trasach wyposażonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co istotne, kurs górski uczy uczestników podstaw survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które okazują się nieodzowne w czasie przeróżnych nieszczęśliwych wypadków. Szkolenie obejmuje także reguły odpowiedniego działania w czasie lawiny.

Kursy górskie, w tym również kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada długoletnią praktykę jako organizator wypraw w łańcuchy górskie całego świata. Kursy odbywają się na łonie natury (w Polsce, w Austrii oraz na Słowacji) w małych grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż sześć osób. Skutkiem tego przyswajanie wiedzy ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność ofiarować każdemu z uczestników szkolenia dostatecznie dużo uwagi i czasu, aby mogli oni w pełni przyswoić sobie fundamentalną wiedzę, niezbędną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]