Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

W tym miejscu znajdziesz aktualną ofertę wycieczek dla aktywnych.

Są dwa typy ludzi: ci, którzy czas wolny kochają spędzać na miłym lenistwie i ci, którzy każdy dzień wolny starają się zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś nadzwyczajnego, czego do te pory nie doświadczyli. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne szykują atrakcyjne propozycje wycieczek dla aktywnych.

Aktywne wyprawy – czy warto się na nie zapisać?

Wycieczki dla aktywnych to sumiennie przygotowane parodniowe wyprawy dla osób, które chcą poznać rozmaite regiony świata i naszego kraju od kompletnie nowej strony. Program takich wyjazdów jest wypełniony fantastycznymi atrakcjami, których przeciętny turysta nie dozna z pozycji komfortowego fotela na patio dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających ciekawych doświadczeń to też świetna szansa, żeby zdobyć przydatne kwalifikacje, bowiem często łączy się ze instruktażami nieodzownymi do opanowania mechanizmów przeżycia na określonym terenie. Na wycieczce w góry można między innymi nauczyć się posługiwania się rakami oraz czekanem czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy poznają procedury survivalu, jak również tego, co zrobić w zagrażających życiu sytuacjach, które mogą ich spotkać, czyli np. w razie zejścia lawiny. Wypada też wspomnieć, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest ciężkimi zadaniami wymagającymi zaufania i kooperacji z innymi uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Aktywne wycieczki to nie tylko góry w Polsce

Atrakcyjne wycieczki, które będą wymagały od nas świetnej kondycji fizycznej, to głównie wyprawy w góry, w tym również w góry wysokie, a celem są wierzchołki zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z mocną kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery główne szczyty tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska miejscowe parki narodowe, wulkan Etna i przespacerują się uliczkami malowniczych miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Ale Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla początkujących turystów – bez trudu poradzą sobie również w trakcie wyprawy w Himalaje czy na Wyspy Komodo.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]