Kurs gotowania dla dzieci pod okiem zawodowego szefa kuchni

Szukasz dobrej oferty kursu gotowania dla dzieci? Nie czekaj! Kliknij tu.

Dzieci uwielbiają brać udział w kuchni – dekorować ciastka czy wybierać i przynosić składniki. Pragniesz rozwinąć zapał kulinarny swojego malucha? Poznaj kursy gotowania dla dzieci. Tutaj dowiesz się, czego dotyczą takie zajęcia.

Kurs gotowania dla dzieci rozwija pomysłowość młodych kucharzy

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w wieku od 6-10 lat. W trakcie warsztatów dzieci uczą się niezależności i rozwijają swoją kreatywność i co jest niezwykle ważne – nabywają praktyczne umiejętności. A zarazem świetnie się bawią. Wybieranie oraz mieszanie składników, nauka smacznych przepisów i łączenie ulubionych smaków – całość sprawia, że maluchy chętnie gotują i stają się bardziej świadome w kuchni. Dzieci zapoznają się także z zasadami, jakie należy stosować w kuchni, co niewątpliwie podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach mogą także asystować rodzice, tym samym jest to doskonała sposobność do spędzenia wspólnie popołudnia z potomkiem. Opiekunowie mogą śledzić kulinarne wysiłki swoich dzieci, a potem spróbować tego, co przygotowały.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Spotkania organizowane są w Krakowie i prowadzone są przez 3 godziny zegarowe. Podczas warsztatów maluchy przygotowują deser oraz danie główne. Młodzi wielbiciele sztuki kulinarnej mogą wybrać przysmaki włoskiej kuchni – spróbować swoich sił w pieczeniu przystrojonej świeżymi dodatkami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, czy też ugotować wyborny makaron na słodko lub słono. W czasie kursu grupa przygotowuje także wyborny deser – mus z mascarpone i polewą. Nauka połączona z zabawą to najlepsza metoda za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne przygotowywanie ukochanych posiłków przynosi dzieciom sporo szczęścia. Nawet najbardziej przekorny maluch będzie z zaangażowaniem przykładać się do ozdabiania tortu bądź pieczenia idealnej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz doskonałe nastawienie do dzieci.

Nasza siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]