Działanie i wykorzystanie kwasu hialuronowego w zabiegach estetycznych

Więcej informacji o wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym znajdziesz tu.

Kwas hialuronowy to związek chemiczny, który od lat stosowany jest do wytwarzania kosmetyków oraz w licznych zabiegach medycznych. Kwas ten ma zdolność wiązania ogromnych ilości wody, dlatego dodawany jest powszechnie do peelingów czy kremów nawilżających . Co ważne, kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka, dlatego dość rzadko wywołuje reakcję alergiczną. W medycynie estetycznej natomiast ten biopolimer stosowany jest na ogół do modelowania owalu twarzy, powiększania ust, jak również wypełniania zmarszczek (tych płytkich, jak i głębokich).

Wypełnianie zmarszczek usieciowanym kwasem hialuronowym

Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym ma na celu nie tylko związanie w skórze wody (jedna cząsteczka kwasu może związać blisko 250 cząsteczek wody!), ale także pobudzenie fibroblastów do produkowania pokaźniejszej ilości kolagenu, a w efekcie sprawienie, że skóra na nowo stanie się naprężona. Najpopularniejszym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek, głównie tych widocznych blisko nosa oraz ust (czyli fałd nosowo-wargowych), poziomych zmarszczek na czole bądź bruzd wokół brody i przy oczach. Kwas napiera na skórę od wewnątrz, co powoduje, iż bruzda po kilku minutach jest niewidoczna. Do zabiegów wypełniających stosuje się usieciowany kwas hialuronowy, który jest bardziej ustabilizowany, a tym samym zdecydowanie trwalszy. Pozostaje w skórze przez dłuższy okres, z tej przyczyny rezultaty zabiegu są zauważalne nawet do dwóch lat.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jędrne i regularne warg

Oprócz modelowania twarzy i wypełnienia zmarszczek, standardowym zabiegiem z użyciem kwasu hialuronowego wykonywanym przez gabinety medycyny estetycznej jest powiększanie ust. Decydują się na niego na ogół osoby, których nie zadowala linia i rozmiar ich ust albo których usta nie są regularne. Powiększanie ust kwasem hialuronowym trwa w większości wypadków pół godziny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym, a preparat z kwasem wstrzykuje się w określone punkty ust za pomocą kaniuli, to znaczy “tępej igły”. Poprawnie wykonany zabieg daje efekt większych, bardziej regularnych, lecz w dalszym ciągu naturalnie prezentujących się ust.

Nasza siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]