Przeszczep tkanki tłuszczowej – modelowanie twarzy i sylwetki

Na revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/lipotransfer-lipofilling-przeszczep-autologicznej-tkanki-tluszczowej/ przeczytasz wszystko, co trzeba wiedzieć o przeszczepie autologicznej tkanki tłuszczowej.

Medycyna estetyczna przeżywa obecnie okres rozkwit. Osoby, które podejmują decyzję o poddaniu się zabiegom estetycznym, mają możliwość wyboru spośród licznych metod redukcji zmarszczek i modelowania części ciała. Jedną z nich jest lipotransfer, który uważa się za zabieg mało inwazyjny. Jest on przeprowadzany nie tylko w celach estetycznych, ale pomaga on też odbudować zdeformowane tkanki między innymi u pacjentów po masektomii.

Lipotransfer zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej

Plusem lipotransferu, zwanego również lipofillingiem, jest fakt, że w toku zabiegu używa się tkanki tłuszczowej pobranej wprost od pacjenta i przeszczepia się ją w część ciała, której objętość pragniemy zwiększyć. To zdecydowanie zmniejsza (jakkolwiek, rzecz jasna, całkiem nie wyklucza) ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej. Za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej można przeprowadzić masę zabiegów estetycznych, zaczynając od drobnych zabiegów redukcji zmarszczek szyi i twarzy, po większe zabiegi, jak unoszenie oraz modelowanie piersi lub pośladków. O uniwersalności lipofillingu świadczy również to, że korzysta się z niego w celu usuwania blizn oraz odbudowy ubytków tkanek, a także w ginekologii estetycznej, m.in. do modelowania genitaliów. Dodatkową ważną zaletą lipofillingu jest bez wątpienia trwałość uzyskanych za jego sprawą efektów.

Lipofilling – skąd najczęściej pobiera się tkankę tłuszczową?

Nie każda osoba, która pojawi się w klinice medycyny estetycznej z zamiarem poddania się lipotransferowi, uzyska zgodę na ten zabieg. Lekarz specjalista na bazie aktualnych wyników badań sprawdza szczegółowo kondycję zdrowotną każdego pacjenta. Lipotransferu nie przeprowadza się między innymi u osób, u których wykryto nowotwór, u ciężarnych kobiet i u cierpiących na choroby układu krążenia, cukrzycę, niewydolność nerek czy nieprawidłowe krzepnięcie krwi. Jak wygląda zabieg lipotransferu? W pierwszej fazie w znieczuleniu miejscowym pobiera się od pacjenta tkankę tłuszczową z rejonu pośladków, bioder lub brzucha. Z uzyskanego materiału oddziela się frakcję tkanki bogatą w komórki macierzyste, a w kolejnym kroku wstrzykuje się ją w te obszary ciała, którym pragniemy dać większą objętość. Zazwyczaj są to twarz i szyja.

Nasza siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]