Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Kup baseny.

Basen kąpielowy niemal zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to także wielka przyjemność, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez zawodowców to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny dzielą się na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla salonów spa albo obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe czy wewnętrzne. Podział na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest wybudowanie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza bądź wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Wybór profesjonalistów jest więc kluczowy do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest wielka ilość typów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, idealne dla pasjonatów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa także ogród czy halę basenową. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Tego typu artykułów jest jednak dużo więcej – pewne podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasza siedziba:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]