Co daje wynajem szalunków?

Ciekawi Cię oferta wypożyczalni szalunków Kraków? Zajrzyj w to miejsce, aby dowiedzieć się więcej.

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych na budowach technik. Na czym polega? Szalunek to swego rodzaju forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki zwykle wykonywane są z drewna, jednak spotyka się też konstrukcje wykonane z metalu, a niekiedy nawet plastiku. Pozostałymi istotnymi częściami szalunków są dźwigary oraz podpory, które pozwalają na wypracowanie wymaganych rezultatów. Jednak z uwagi na duże koszty nie wszystkie ekipy budowlane posiadają własne szalunki. Jeśli okażą się potrzebne, mają szansę wszak zwyczajnie je wynająć – szczególnie, że wynajem szalunków to dziś bardzo często spotykana usługa.

W jakich sytuacjach wybrać wynajem szalunków?

Zakup własnych szalunków będzie dobrym pomysłem dla firm często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak przed chwilą wspomnieliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś wykonywanie fundamentów nie jest główną działalnością danej firmy, dobrze rozważyć atuty, które daje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków parę razy w sezonie będzie bardziej korzystne niż ich kupno. Warto nadmienić także o wygodzie, gdyż przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może powodować duże wydatki.

O czym pamiętać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeśli postawimy na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Warto zdecydować się na usługi firmy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy pewność, że szalunki będą solidne i praktyczne. Bardzo ważna będzie też troska o klienta – w przypadku, gdy coraz bliższy jest czas startu robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości warto natomiast skorzystać z sieci, by dowiedzieć się, co o ofercie danej firmy mówią wcześniejsi kontrahenci.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]