Kiedy sięga się po szalunki?

Sprawdź, gdzie kupić szalunki Kraków.

Szalunki to to konstrukcja mająca charakter tymczasowy, którą najczęściej robi się z desek. Może ona być wykonana też z drewnianych płyt, które wykonane zostały z drewna cechującego się słabszą jakością. Niektóre firmy decydują się na wykonywanie szalunku z elementów metalowych, ale tego typu działanie nie jest zbyt rozpowszechnione. Deskowanie – bo dokładnie tak w inny sposób nazywane są szalunki – powoduje, że mieszanka, która została wylana, zyskuje pożądaną formę. Szalunki usuwa się po zastygnięciu mieszanki. Sięgając po szalunki, można także efektywnie podtrzymać zbrojenie, które zostało wykonane do czasu, kiedy wylana mieszanka ostatecznie stwardnieje.

Szalunki – jak się je wykonuje?

Wszelkie konstrukcje z użyciem betonu wykonuje się na budowie w odpowiednich formach, czyli właśnie szalunkach. W początkowym etapie prac niezbędne jest wykonanie szalunku, który następnie zostaje wypełniony solidnie dobraną mieszanką betonu. W niektórych przypadkach niezbędne jest wykonanie zbrojenia. Umieszcza się je przed wylaniem betonowej mieszanki. Szalunki usuwane są dopiero wówczas,gdy mieszanka porządnie zastygnie. W przeważającej liczbie przypadków potrzeba na to od mniej więcej dwóch do nawet czterech tygodni. Szalunki robi się między innymi w przypadku fundamentów, betonowych cokołów ogrodzeń oraz sufitów z żelbetonu. Mają jak widać naprawdę szerokie zastosowanie, a budowa bez ich wykorzystania nie przebiegałaby tak szybko.

Szalunki – jakie elementy konieczne są do wykonania szalowania?

Do przeprowadzenia szalowania wymagana jest sklejka szalunkowa. Wymagane są również profesjonalne dźwigary oraz podpory. Nieraz zdarza się, że niewielkich rozmiarów firmy budowlane nie posiadają własnego systemu szalunkowego. W takiej sytuacji wyjściem okazuje się być skorzystanie z wypożyczonego sprzętu, który posiadają w swojej ofercie firmy , które specjalizują się w dostarczaniu zakładom budowlanym szalunków oraz sklejki.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]