podpora stropowa, podpory szalunkowe

Podpory stropowe – charakterystyka i główni producenci

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. Jak się je stosuje? Dlaczego warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej przeznaczenie

Pośród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne i podpory stropowe. Ten ostatni wariant stosowany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu można pokryć strop betonem i stosowne jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią też stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w rozmaitych sytuacjach. Zwykle na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm albo od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną trwałością, są także łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, a także elementy wykonywane przez firmy Pionart, Olan czy Hunnebeck. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri wyróżniające się przemyślaną strukturą, wysoką jakością oraz prekursorskimi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w trudnych warunkach. Obecnie wiele firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te stają się coraz popularniejsze. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]