Ponadczasowe okna skrzynkowe

Jeśli potrzebujesz okna skrzynkowego, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z zabytkowymi budynkami. Nierzadko zauważyć je można w starych kamienicach, wiejskich domkach oraz pałacach. Dziś są one produkowane zwłaszcza z przeznaczeniem do montażu w tego rodzaju, bo zastosowanie tego typu okien oczekiwane jest przez urzędników. Należy przy tym zauważyć, iż z uwagi na ich walory wizualne coraz częściej montowane są także we współczesnych budynkach. Szczególnie, że dzisiejsze modele są równie funkcjonalne, co okna wykonane tradycyjnymi sposobami. Jak jednak prezentują się okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są wytwarzane?

Budowa okien skrzynkowych

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Składają się z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się powietrze. Jest to swego typu izolacja, która zabezpiecza wnętrze przed chłodem. Okna skrzynkowe w zabytkowych obiektach często podzielone są na cztery części – te u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane osobno i niegdyś były używane do wietrzenia pomieszczeń. Taka budowa najlepiej sprawdzi się w budynkach zabytkowych – na przykład domach ceglanych.

Drewno na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, tak jak pozostałe rodzaje, powinny być zrobione z właściwego drewna. Dotychczas najchętniej sięgano po sosnę oraz dąb, jednak ostatnimi czasy ich producenci wykorzystują również drewno egzotyczne. Drewna takie jak np. meranti okazują się wszak o wiele bardziej wytrzymałe na działanie wody, powietrza i skrajnych mrozów.

Nasza siedziba:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]