Projekty domów góralskich i ich budowanie

Potrzebujesz sporządzić projekty domów z bali? Doskonale trafiłeś! Skieruj się tu.

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była zastępowana przez domy murowane. Obecnie na szczęście zauważyć można fakt, że zainteresowanie nimi stopniowo się zwiększa. Rzecz jasna nie jest tak bez powodu – domy drewniane posiadają bowiem mnóstwo atutów. Najistotniejszym jest na pewno styl – dopasowują się tak do willowej, jak i wiejskiej zabudowy. Ważne okazuje się również to, iż domy drewniane są bezpieczne dla środowiska, gdyż są wykonywane tylko z naturalnych surowców. Drewno może też pochłaniać promieniowanie pochodzące od sprzętów RTV i oczyszczać powietrze, a to powoduje, iż ich mieszkańcy lepiej sypiają oraz chronią układ oddechowy.

Projekty domów góralskich i innych

Najpopularniejszym typem domów z drewna są oczywiście te przywodzące na myśl góralską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, natomiast sposób ich wykończenia odwołuje się do spuścizny Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Często także spotyka się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite stylistyki – na przykład elementy murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu można zamówić także, kiedy zamierzamy wznieść je poza Tatrami.

Projekty domów góralskich – jak wybrać specjalistę?

Pamiętajmy, że na komfort mieszkania w domu góralskim wpływa przede wszystkim projekt, według którego został wybudowany. Dlatego stawiając na podobne rozwiązanie, dobrze obejrzeć wcześniejsze realizacje twórcy i wyszukać, co sądzą o nim wcześniejsi zamawiający. Istotne jest, by w jego portfolio było sporo projektów domów góralskich – dzięki temu zyskamy gwarancję, że nasze zlecenie będzie dobrze zrealizowane i spełni nasze oczekiwania. Przy wyborze dobrze również sprawdzić się, czy architekt działa z ekipą, która wzniesie dom – w ten sposób inwestycja skończy się prędzej.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]