biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Prowadzenie finansów w małych firmach jest często powodem niemałych problemów. Drobne podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, żeby zatrudnić specjalistę na stałe, zaś ich szefowie często nie potrafią sumiennie zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że poziom współpracy będzie zadowalający?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym warto postawić w szczególności ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeśli zostawimy budżet firmy specjalistom od finansów, zyskamy gwarancję, że ewentualne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność funduszy oraz czasu – nie trzeba troszczyć się o finansami na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Warto również nadmienić o swobodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, gdyż wiele spraw można koordynować z księgowym używając e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można sugerować się wyłącznie cenami porad – podejrzanie niskie ceny obsługi na ogół oznaczają jej niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do sprawdzenia, czy jego pracownicy posiadają właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu księgowości, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, dzieło oraz zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Nasza siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]