Coach kariery przygotuje Cię się na przyszłe wyzwania zawodowe

Jeśli potrzebujesz pomocy coacha Kraków, wejdź na janklusak.pl.

Sektor zatrudnienia w ostatnim dziesięcioleciu wymusza regularne dostosowywanie się do jego aktualnych wymogów, a przy tym jest nadzwyczaj konkurencyjny. Skutkiem tego tak ważny jest nie tylko rozwój zawodowy jednostkowego pracownikafirmy, lecz również wydajna organizacja pracy dużych grup osób zatrudnionych. W takich działaniach warto wspomóc się doświadczeniem profesjonalnego coacha.

Coach kariery – pomoc dla menedżerów i właścicieli firm

Zawodowy coach psycholog służy pomocą w rozszerzeniu zakresu umiejętności danej osoby, przygotowuje ją na przyszłe wyzwania zawodowe i potencjalne zmiany. Za sprawą wsparcia może ona dużo skuteczniej rozwijać swoje umiejętności, co przekłada się na lepsze wyniki w pracy, ale też daje nowe perspektywy kariery. Coach ogniskuje swoją uwagę na aspiracjach i postanowieniach klienta, więc sesje z nim każdorazowo mają charakter indywidualny, zorientowany na zrealizowanie uzgodnionych zadań. Kto zazwyczaj postanawia skorzystać z usług coacha biznesu? To głównie menedżerowie bądź prezesi firm, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w dziedzinie zarządzania i planowania pracy.

Jak przebiega współpraca z coachem kariery?

Podłożem dającej pozytywne skutki pracy z doradcą zawodowym, jest staranne zrozumienie klienta. W związku z tym inicjująca sesja z coachem koncentruje się na precyzyjnym określeniu oczekiwań oraz ambicji klienta, poznanie jego sytuacji zawodowej, doświadczenia, najboleśniejszych klęsk i najważniejszych sukcesów zawodowych. Pozwala to ustalić, czy najlepszą strategią rozwoju będzie coaching czy doradztwo, a także wstępnie uzgodnić ilość i częstotliwość sesji koniecznych do uzyskania zakładanych rezultatów. Wstępna rozmowa nie musi odbywać się z coachem oko w oko – można umówić się na spotkanie przez telefon albo komunikator. Po ukończeniu ustalonej ilości spotkań coach sporządza podsumowanie. Wymienia w nim, czy osiągnięte zostały poszczególne postanowienia oraz gdzie ewentualnie konieczna jest kontynuacja pracy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]