Druk 3D na zamówienie. Kto i w jakich technologiach go wykona?

Nie czekaj! Wybierz świetną ofertę profesjonalnego druku 3D w dobrej cenie.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Usługa jest kierowana przede wszystkim do pracowników sekcji technicznych i badawczo-rozwojowych, konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD, a także przedstawicieli pozostałych sektorów przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest prototyp bądź model koncepcyjny wykonanego w technologii SLS,SLA, DMLS, FDM, i PolyJet, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie posiada własnej drukarki 3D.

Drukowanie 3D – jakie usługi oferuje CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy również usługi, czyli:
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (webinary oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się także strefa wiedzy. Są tam zarówno artykuły przygotowane przez wykwalifikowanych specjalistów CadXpert, jak i przez producentów sprzętu do druku 3D. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

Drukowanie 3D metodą SLA dla szybkiego tworzenia prototypów

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana też stereolitografią – bazuje na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy promieniem laserowym. Do kogo adresowana jest usługa druku 3D metodą SLA? Do osób lub firm, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności geometrii. To technika, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk wygładzonej powierzchni, detali, bardzo cienkich elementów oraz wyrazistych krawędzi.

Technologia SLS – wydruk 3D poliamidem w proszku

Metoda druku 3D w technologii SLS opiera się na analogicznej zasadzie jak zaprezentowana powyżej metoda SLA. Również tutaj dodawane są kolejne powłoki materiału – w tym wypadku jest to poliamid w proszku. Jakie są najważniejsze plusy tej techniki druku 3D? SLS ma pokaźny potencjał produkcyjny. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego zapewnia wytrzymałość chemiczną i mechaniczną oraz dokładność kształtu.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

Najbardziej rozpowszechnioną technologią drukowania 3D jest FDM – za jej popularnością stoi bardzo dobry stosunek ceny do jakości, jak również możliwość użycia filamentów w szerokiej gamie kolorystycznej. W trakcie druku w technologii FDM prototyp pokrywa się kolejnymi warstwami tworzywa termoplastycznego – istnieje możliwość wyboru grubości warstwy. Wydruk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Tę technologię druku wykorzystują osoby potrzebujące prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]