Finalna cena wydruku 3D – od jakich czynników zależy?

Zainteresowany wydruk 3D cena? Skieruj się tutaj.

Opcja zamówienia druku 3D każdej makiety, prototypu bądź części z tworzyw sztucznych znacznie obniża nakłady finansowe ponoszone przez wiele przedsiębiorstw. O ile celem firmy jest przemysłowa produkcja, w większości wypadków decyduje się ona na kupno własnych profesjonalnych drukarek 3D oraz przyjęcie do pracy obsługujących je profesjonalistów. Tymczasem jeśli konieczność opracowania modelu 3D jest epizodyczna albo w grę wchodzi wytwarzanie wyrobu o niskim nakładzie, rozsądniejszym rozwiązaniem jest zamówienie wydruku w firmie zewnętrznej. W takich przypadkach w toku opracowywania planu działań pojawia się zwykle pytanie: jak wyliczyć koszt druku 3D?

Cena wydruku 3D – bez bez plików STEP i STL będzie drożej

Na ostateczny koszt wydruku 3D wpływa mnóstwo elementów. Zlecający druk 3D nie zawsze dysponuje gotowym do druku plikiem stosownym formacie (czyli STL lub STEP), na podstawie którego można wstępnie obliczyć koszt wykonania zlecenia. Nierzadko firma zlecająca przygotowuje zaledwie fizyczny model albo rysunek projektowy. To sprawia, iż cena druku 3D staje się adekwatnie wyższa z powodu potrzeby przygotowania cyfrowego wzoru z fizycznego obiektu z wykorzystaniem skanera 3D, bądź też przeniesienia rysunku technicznego do pliku CAD. Dodatkowe czynniki, które znacząco wpływają na końcowy koszt wydruku to, oczywiście, dobór samej techniki druku oraz materiałów, z których wyprodukowany będzie produkt. Nie bez wpływu jest również to, jakie będzie zużycie tworzywa (zależy to w głównej mierze od tego, czy wydruk będzie miał kompletne czy procentowe wypełnienie i od jego rozmiaru) oraz czy wydrukowany produkt będzie wymagał dodatkowej obróbki (m.in. wygładzenia lub impregnacji).

Chcesz wyliczyć cenę wydruku 3D? Wyślij plik do zleceniobiorcy

Nie da się jednoznacznie obliczyć ceny druku 3D bez wcześniejszego kontaktu z podmiotem, u którego postanawiamy złożyć zamówienie. W tym celu powinno się wysłać jej plik do oceny ewentualnie, jeśli go nie mamy, wypełnić kwestionariusz i szczegółowo opisać specyfikę zlecenia. Szacunek ceny druku 3D przygotowywany przez firmę CADXPERT jest darmowy. Specjaliści CADXPERT służą również poradą odnośnie wyboru materiału oraz najodpowiedniejszej techniki druku.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]