Finger food catering – co to jest i kiedy warto go zamówić?

Poznaj dalsze szczegóły o finger food cateringu.

Przygotowanie nawet ogromnej imprezy nie jest trudne, o ile mamy wystarczająco czasu na kupowanie niezbędnych produktów, a także następnie samodzielne przyrządzanie z nich pysznych przekąsek dla gości zabawy. Wprawdzie nie wszyscy mają taką możliwość, lecz nie oznacza to od razu, że powinno się rezygnować z zamiaru celebracji ważnego jubileuszu. W takiej sytuacji warto skorzystać z oferty tzw.cateringu kanapkowego.

Catering finger food – pozwól gościom prowadzić luźną rozmowę

Finger food catering, a bardziej swojsko – catering kanapkowy, to usługa adresowana w głównej mierze do firm, jakkolwiek korzystają z niej coraz częściej także rozmaite instytucje oraz osoby prywatne organizujące gustowne bankiety. Polega ona na zaopatrzenie imprezy w posiłki typu finger food, czyli maleńkie przekąski, które można zjeść na stojąco i nie używając widelca. Perfekcyjny finger food nie wymaga nawet wykorzystania talerza – to zakąska na “raz”. Finger food to głównie roladki, sandwicze lub tartoletki warzywne i owocowe. Ten wariant cateringu rewelacyjnie zdaje egzamin na spotkaniach, gdzie zależy nam na bliskim kontakcie uczestników. Pozwala on na prowadzenie swobodnych pogawędek, a przy tym nie redukuje interakcji tylko do gości usadzonych przy jednym stole.

Catering kanapkowy – jeden stolik dla wszystkich gości

Zlecenie organizacji cateringu z przekąskami zewnętrznemu podmiotowi ma kilka zalet, które dostrzegą zarówno odbiorcy indywidualni, jak i biznesowi. Po pierwsze, tym sposobem rozwiązuje się problem związany z rozstawieniem stolików oraz stresu z usadzaniem gości uroczystości. Schłodzone i gorące napoje oraz dania leżą na wspólnym stole, do którego goście podchodzą, kiedy poczują taką potrzebę. Jest to szczególnie wygodne zwłaszcza w niedużych wnętrzach, w których ustawienie optymalnej liczby stolików byłoby niełatwe. Finger food catering automatycznie powoduje także, że uroczystość ma mniej oficjalny, przyjemniejszy klimat. Trzeba podkreślić, iż menu z małych przekąsek jest z reguły tańsze niż szykowne kolacje, a dodatkowo zapewnia więcej opcji dobrania ich do tendencji żywieniowych gości uroczystości. Co najważniejsze, catering z przekąskami nie potrzebuje dostępu do sprzętu kuchennego, a to częstokroć bywało główną przeszkodą przy planowaniu spotkań firmowych.

Nasza siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]