catering świąteczny

Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

Ostatni tydzień roku to czas, który spędza się na ogół z najbliższymi, jednak spotkania świąteczne odbywają się również w firmach. Nieraz personel firmy aranżuje je na własną rękę, przynosząc samodzielnie przygotowane smakołyki, jednak w dużych przedsiębiorstwach ten sposób działania nie zawsze sprawdza. By zatem ułatwić sobie zadanie przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, zarówno na dziesiątki osób, jak i tych w wąskim gronie, rekomendujemy zamówić usługę cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co można postawić na wigilijny stół?

Niewątpliwie na wigilijnym stole powinny pojawić się tradycyjne świąteczne dania. To przede wszystkim dania rybne, np. chrupiący filet z pstrąga czy też karpia, jak również staropolskie zupy – obligatoryjnie żurek i barszcz czerwony, ewentualnie także zupa grzybowa. Na talerzach nie może brakować też krokiecików z grzybami i kapustą, które zazwyczaj spożywane są wespół z wymienionym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby pełna bez przekąsek na zimno, m.in. bez sałatki warzywnej czy śledzia w śmietanie. Wypada również zatroszczyć się o pyszny specjał na koniec obiadu. Na stół bożonarodzeniowy rekomendujemy lekki sernik, makowiec albo kutię z rodzynkami.

Catering świąteczny w firmie – skonsultuj menu z zatrudnionymi menu

Planowanie Wigilii w firmie warto zainicjować z kilkunastodniowym wyprzedzeniem. Powinieneś określić datę spotkania oraz porównać go z harmonogramem urlopów pracowników. Umożliwia to ścisłe oszacowanie prognozowanej liczby gości imprezy, a w rezultacie pomoże zamówić trafną liczbę porcji. Warto skonsultować z pracownikami menu i wspólnie dobrać te propozycje z oferty firmy cateringowej, które wszystkim pasują. Istotne jest również to, żeby mieć wiedzę czy ktokolwiek z pracowników ma alergię, np. na orzechy, które znajdują się w deserach, albo są w ekipie firmy osoby, które nie jadają ryb oraz mięsa. Dla takich pracowników trzeba zamówić potrawy zgodne z dietą. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem potraw świątecznych akceptują zamówienia przez większość grudnia, jednakże nie zalecamy zabierać się do w ostatniej chwili.

Nasza siedziba:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]