Odwirusowywanie WordPressa – o czyszczeniu infekcji WP

Zajrzyj na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/, aby uzyskać informację, jak rozwiązać problem z zawirusowanymi stronami.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak modnym CMS-em, że liczbę sklepów oraz stroninternetowych tworzonych z jego wykorzystaniem liczy się obecnie w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, że strony postawione na WordPressie są atrakcyjnym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania witryny, nieodzowne będzie czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak poznać zainfekowanego WordPressa?

Strona internetowa rozsyła wiadomości-śmieci? Logowanie jest niemożliwe? Grafiki na stronie zostały zmienione nie przez Ciebie? A może na witrynie widnieją linki do obcych Ci portali? To tylko kilka z częstych symptomów alarmujących o zainfekowaniu strony. W takiej sytuacji konieczne jest bezzwłoczne działanie w celu usunięcia źródła infekcji, a następnie przywrócenia strony internetowej do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek lub po atakach hakerów powinno się zlecić zawodowcom od tego typu działań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa z reguły przekracza wiedzę ludzi, którzy każdego dnia parają się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie.

Jak przebiega czyszczenie zawirusowanego WordPressa?

Spece zajmujący się czyszczeniem infekcji ze stron tworzonych na WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych wykonują gruntowny przegląd baz danych i plików strony. Weryfikują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod zainstalowanych na stronie wtyczek i szablonów. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które zminimalizują zagrożenie powtórnej infekcji. Jeżeli długookresowa infekcja spowodowała dodanie strony do spisu zagrożeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści podejmują też konieczne działania w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Cykliczne aktualizowanie WordPressa oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek jest niezwykle ważne, bowiem eliminacja wszelkich efektów zainfekowania nie daje pewności, że analogiczny kazus nie zdarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]