Opieka nad grobami

Więcej o sprzątaniu grobów Kraków - zajrzyj tutaj.

Oblicze grobów zmarłych bliskich jest wyrazem naszego szacunku. Nie zawsze jednak znajdujemy czas, by się nimi zaopiekować – także, jeśli groby zlokalizowane są w tym samym mieście, gdzie mieszkamy. Największe problemy stają się naszym udziałem natomiast, jeśli naszych krewnych pochowaliśmy w innej miejscowości – w takich sytuacjach na opiekę nad grobami niewątpliwie nie znajdziemy czasu. Nie sprawia to jednak, że miejsca spoczynku są skazane na to, by pozostać zaniedbane – świetnym wyjściem okaże się wtedy płatna opieka nad grobami. Co nam daje taka usługa?

Opieka nad grobami coraz popularniejsza

Na taką pomoc decydują się nie tylko ludzie, którym brak czasu – wśród klientów działających w tym sektorze przedsiębiorstw łatwo znaleźć również emerytów, którzy na sprzątanie grobów swoich bliskich zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić. Przedsiębiorstwa, których obowiązki to opieka na grobami często proponują także pochodne usługi, takie jak montaż siedzeń albo doradztwo przy załatwieniu wszystkich formalności oraz poprawienia liter.

Opieka nad grobami – ile wydamy?

Stawki, jakie musimy opłacić osobom czuwającym nad miejscami spoczynku naszych najbliższych są naprawdę zróżnicowane. Zależą w szczególności od rodzaju usług – gdy zlecamy jedynie jednorazowe czyszczenie, zapłacimy od 30 do 40 zł. Jeśli jednak chcielibyśmy, by przedsiębiorstwo sprzątało grób co miesiąc, musimy liczyć się z kosztem rzędu czterystu zł rocznie. Nie zapominajmy, że koszty zależne są również od gabarytów nagrobków, a najdroższe będzie utrzymanie rodzinnych grobowców.

Nasza siedziba:
Profesjonalna Opieka Nad Grobem
Firma Handlowo-Usługowa „KINGA” Kinga Radecka
ul. Wiśniowieckiego 49B
33-300 Nowy Sącz

Mob.: +48 602 726 052
E-mail: [email protected]