Wirtualna wycieczka

udostępnij na...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Wirtualna wycieczka, spacer wirtualny, wirtualny przewodnik, to tylko niektóre z nazw które przyjęły się i określają dzieło złożone z pewnej liczby panoram wirtualnych między którymi można przemieszczać się za pomocą hot-spotów (np. w postaci strzałek).

Profesjonalna wycieczka wirtualna oprócz standardowego wyposażenia w listę panoram, przyciski nawigacji i indywidualny interfejs graficzny, powinna również oddawać charakter miejsca w którym była tworzona. W takim wypadku z pomocą przychodzą różnego rodzaju urządzenia techniczne (jak np. rejestrator cyfrowy, dzięki któremu możemy nagrać dźwięki otoczenia)  wtyczki, taki jak  padający śnieg, oraz cała masa innych dodatków.

Inwencja decyduje o tym jaki ostateczny kształt będzie miało ukończone dzieło. W niektórych przypadkach kluczowe będzie użycie interaktywnego planu, w innych: wstawienie filmiku w obszar panoramy, w jeszcze innych podkład lektorski, lub dźwięki będące reakcją na najechanie kursorem – Przykład. Takie podejście do tworzenia wirtualnych wycieczek odróżni Państwa projekt od popularnych, powtarzalnych, szablonowych realizacji.