Dlaczego stół jest najważniejszym meblem w domu?

Jeśli chcesz zamówić stoły rozkładane nowoczesne, koniecznie sprawdź stfurniture.com.

Czy postawiony w jadalni, w kuchni czy w wydzielonej dla niego powierzchni loftu, stół zawsze będzie stanowił kluczowy mebel w domu. W związku z tym wybierając stół należy zwrócić uwagę nie tylko na jego efektowny design, ale również jego jakość.

Stół – serce każdej przestrzeni mieszkalnej

W pokoju dziennym przesiadujemy przez najwięcej czasu i tam także z reguły się relaksujemy, jednak to stół w jadalni jest tak naprawdę sercem mieszkania. Godziny, które spędza się na wspólnych obiadach i kolacjach z najbliższymi, znamiennie przyczyniają się do wzmocnienia relacji rodzinnych i przyjacielskich. Stół integruje, ponieważ umożliwia bezpośredni kontakt kilku ludzi na niewielkiej przestrzeni, co w konsekwencji wzbudza pragnienie rozmowy pomiędzy członkami rodziny. Powinno się zorganizować wnętrze tak, żeby uwzględnić w nim punkt na rozstawienie stołu z dala np. od odwracającego uwagę telewizora. Przy takiej aranżacji nie tylko powszednie posiłki, ale również imprezy urodzinowe lub wigilijne umożliwią uczestnikom skoncentrować się na tym co w tej chwili jest najważniejsze, a więc kontakcie z bliskimi oraz z przyjaciółmi. Liczne badania wykazują oprócz tego, iż jedzenie przy stole pomaga rozwinąć właściwe nawyki żywieniowe także u maluchów. Przy stole jemy posiłki bez pośpiechu czy stresu, na co pozytywny wpływ ma, naturalnie, interakcja z najbliższymi.

Oszałamiające wzornictwo i wytrzymałość – atuty designerskich stołów z litego drewna

Stół do kuchni czy jadalni powinien być mocny. Będzie przecież każdego dnia używany, często nie tylko celem spożycia obiadu, ale również jako miejsce odrabiania lekcji, wykonania szybkich prac, do których potrzeba sporej płaskiej powierzchni czy po prostu do zabawy, przykładowo gry w pokera lub w gry planszowe i układania puzzli z maluchami. Współczesne designerskie stoły drewna litego od nagradzanych projektantów charakteryzują się naturalnością surowców zastosowanych do ich wytworzenia (między innymi drewno orzechowe i dębowe), nadzwyczajną solidnością wykonania, a także niepowtarzalnym wyglądem, których na próżno szukać w asortymencie popularnych salonów meblowych. Twórcy rzemieślniczych stołów oferują też stoły rozkładane, użyteczne podczas okolicznościowych spotkań w dużej gromadzie znajomych. Zamawiając rzemieślniczy stół możemy mieć pewność, że kupujemy mebel, który przetrzyma lata. Dostajemy również sposobność jego personalizacji, i w konsekwencji dokładniejszego dostosowania go do dowolnego stylu, w jakim chcemy zaaranżować mieszkanie.

Nasza siedziba:
Swallow’s Tail Furniture
ul. Olecka 23
04-980 Warszawa

Mob.: +48 664 998 811
E-mail: [email protected]