Garść porad odnośnie montażu podłóg drewnianych

Dowiedz się więcej o desce panelowej na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie jest wszak banalnie łatwe, więc wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez korzystania z usług fachowców. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym gruncie – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie wolno zapominać także o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – najlepiej zrobisz, odstawiając je na kilka dni, aż ulotni się z nich zbędna woda. Wszystko gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna rada – panele podłogowe powinieneś układać startując z kąta pomieszczenia. Przed ich montażem, upewnij się, czy nie są zepsute, gdyż potem trudniej będzie je zwrócić. Zatroszcz się również o temperaturę podłoża – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pokojach – zgodnie z orientacją fasad. Zepniesz je za pomocą specjalnych klików – to wytrzymałe i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje – daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z drewna lub materiałów takich, jak MDF, panele podłogowe są wrażliwe na skoki temperatury w domu. Nie zapominaj więc o odstępach dylatacyjnych o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]