atrakcje w małopolsce, atrakcje turystyczne w małopolsce

Wystawy, imprezy, zabytki – portal o atrakcjach w Małopolsce

Pomimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz z trudem można odnaleźć się w ogromie informacji o bieżących eventach sportowych czy kulturalnych oraz ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Serwis dla zaintrygowanych atrakcjami w Małopolsce – co tu odnajdziesz?

Aby zaprezentować przyszłym zwiedzającym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o znanych i nieznanych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale także o pokazach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Stronę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże witryna? Osoby planujące przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której ekspresowo znajdą Centra Informacji Turystycznej, hotele, pensjonaty i kempingi, a także muzea i zabytki zlokalizowane w miejscowościach województwa. Strona ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Co ciekawe, dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące m.in. czar małopolskiego folkloru, atrakcje narciarskie oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Proste rozmówki i lista konsulatów – ważne informacje dla obcokrajowców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych ciekawych miejscowości. Informacje dodawane na portalu dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale także w między innymi w języku hiszpańskim, rosyjskim oraz niemieckim, francuskim. Niezmiernie pomocny dla obcokrajowców może być również dział Rozmówki, w którym poznają ważne słowa i zwroty, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie podróży po naszym kraju. podróżnicy z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych w regionie województwa małopolskiego.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego