antena telewizyjna, antena naziemna, antena DVB T

Antena naziemna – cechy charakterystyczne

W ogromnej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się nieprzydatnym przedmiotem, trzeba zainwestować także w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest w chwili obecnej wyjątkowo duży. W sprzedaży znajdują się anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, a także anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne obecnie w sprzedaży anteny DVB-T odznaczają się przede wszystkim łatwością montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy trzymał w dłoni przyrządy używane do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które obecnie proponują nam producenci, charakteryzują się też wyjątkową wytrzymałością na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych najwyższej jakości przez naprawdę długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co trzeba uwzględnić przy jej zakupie?

Wielki wybór anten tego rodzaju sprawił, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zakupić. Należy pamiętać, że uwagę trzeba zwrócić na wiele czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Liczy się także moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]